Threads İçin Mesajlaşma Özelliği Test Ediliyor

Meta, 130 milyondan fazla kullanıcısı olan Threads için doğrudan mesajlaşma özelliğini test etmeye başlamış durumda. Meta’nın testi Instagram’ın gelen kutusuna dayanan ancak yeni mesajların Threads uygulamasından başlatılmasına izin veren bir şekilde çalışıyor.

Özellik, diğer kullanıcıların profillerinin üstünde “bahsetme” özelliğinin olduğu yerde bir “mesaj” düğmesi gördüklerini bildiren bazı Threads kullanıcıları için görünmeye başladı. Bir Meta sözcüsü ise şirketin “Threads’tan Instagram’a mesaj gönderme yeteneğini test ettiğini” söyleyerek değişikliği doğrulamış durumda.

Öte yandan, Threads hala kendi gelen kutusuna sahip olup olmayacağı belirsiz. Instagram Başkanı Adam Mosseri, birçok kez Threads için ayrı bir gelen kutusu oluşturmak istemediğini, bunun yerine uygulamada “Instagram gelen kutusunun çalışmasını sağlamayı” tercih ettiğini söyledi. Meta sözcüsü ayrıca “bunun Threads’deki DM’lerin testi olmadığını” ifade etti.

Gerçek bir DM özelliği olmasa da Instagram’a geçmek zorunda kalmadan Threads uygulamasından mesaj gönderme yeteneği, en azından Threads’ten mesajlaşmayı biraz daha pratik hale getirebilir. Ancak bu mesajları kontrol etmek veya yanıtlamak yine de kullanıcıların Instagram uygulamasına gitmesini gerektirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x