Süleymancılara Ait Kur’an Kursunda Çocuk İstismarı: İmam Tutuklandı

Tarikat ve cemaatlerdeki çocuk istismarı skandallarına bir yenisi daha eklendi. Ünlü Gazeteci İsmail Saymaz’ın köşesine taşıdığı çocuk istismarı bu kez, İstanbul’da Süleymancılara bağlı Özel Osmangazi Arifiye Ortaokul Erkek Öğrenci Yurdu’nda yaşandı. 11 yaşındaki bir çocuk, yatılı Kur’an kursunda 22 yaşındaki imamın defalarca tecavüzüne uğradı. İddiaları reddeden imam tutuklandı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, bugün yayımlanan “Süleymancı yurdunda çocuğa tecavüz” başlıklı yazısında, istismarın detaylarını yazdı.

Saymaz, öğrenci Y.’nin, “Hoca beni yataktan kaldırıp odasına götürüp tecavüz ediyordu. Bu eylemi ilk olarak yaz tatilinden 6-7 ay önce başladı. Bana arkadan yaklaştı ve tecavüz etti. Eylemleri çok kez yaptı. Ne kadar yaptı, hatırlamıyorum” ifadelerini aktardı.

Yazının ilgili bölümü şu şekilde ⬇️

‘Y., ifadesinde, İ.S.’nin geceleri kendisini “Bilgisayarımı getir” diyerek yataktan kaldırıp tecavüz ettiğini ileri sürüyor. 

“Gece ve gündüz fark etmeksizin yapıyordu. Eylemler sırasında kimse olmuyordu. Bir hoca gelince beni bırakıyordu” diyor. 

Y., başından geçeni iki arkadaşına da anlattığını anlatıyor. “Bu zamana kadar daha kötüsü olabilir diye söylemedim” diye konuşuyor.

Tutuklanan 22 yaşındaki imam ise ifadesinde şunları söyledi ⬇️

“Telefonumun şifresini öğrenmiş, karıştırmış. Y. kız arkadaşlarla oyun oynadığımı ve birbirimize fotoğraf gönderdiğimizi yaymış. Bu benim kulağıma geldi. Kızdım. Okuldan geldiklerinde çocuklara çay dağıtma cezası verdim. Bu yüzden iftira attığını düşünüyorum.” 

Y.’nin annesi G., “İmamın tutuklanması yetmez, o Süleymancı yurdu kapanmalı” dedi.

Yurdun avukatları tarafından “Bir çürük elma için kurumu mu harcayacaksınız” denildiğini ifade eden G., “Hâlâ velilere haber vermediler” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x