TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi açıkladı! Futbol ligleri 19 Aralık’ta başlıyor

Olaylarda başrolde bulunan Ankaragücü ile Başkanı Faruk Koca ile ilgili kararı, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun bugün vereceğini dile getiren Büyükekşi, “Disiplin talimatlarımızda devre arasında değişiklikler yapılacaktır. Bu gibi olayların tekrarının olmaması için hak mahrumiyeti ve para cezasına ek olarak ilave yaptırımlar getirilecektir” dedi.

Bundan önce tüm liglerdeki maçların süresiz olarak ertelenmesi kararını aldıklarını hatırlatan TFF Başkanı Büyükekşi, “Bugün (dün) aldığımız kararla 19 Aralık Salı günü tüm ligler başlayacaktır. Biz bu hafta oynanması gereken maçları, 10 Ocak’ta oynatacağız. Alt liglerin tarihlerini de yayınlayacağız” dedi. Böylece, ligin 18. haftasındaki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin tarihi de değişmemiş oldu. TFF daha sonra 9-11 Ocak’taki Ziraat Türkiye Kupası maçlarının 16-18 Ocak’ta yapılmasına karar verdi.

Halil Umut Meler’in hakemliği bırakıp bırakmayacağıyla ilgili yorumda bulunan Mehmet Büyükekşi, “Bu ortamda Halil Umut Meler’e ‘Bırakacak mısın?’ diye sormak insani değil” ifadesini kullandı.

Kendisine destek olduklarını, moral verdiklerini anlatan Büyükekşi, “Hocamızdan aldığım elektrik, ailesinin yanında olmak istemesiydi. Endişesi, 12 günlük yavrusu ve annesinin sütüydü. İnsan olarak bunu düşünmemiz lazım. Gelebilirse, onu da hafta sonu Riva’ya davet etmek istiyoruz. Onu kollamamız, koklamamız lazım” dedi.

Hakem Halil Umut Meler’e saldıran Ankaragücü eski Başkanı Faruk Koca ile ilgili yorumda bulunan Mehmet Büyükekşi, “Faruk Başkanımız böyle biri değildi. Bir sağlık durumu mu oldu, ne oldu bilemiyoruz. Bizim konumuz bu değil. Konu adalete gitti. Biz gereken sevkleri yaptık. Kararı PFDK verecek, bizim bir yetkimiz yok. Nasıl mahkemelere Cumhurbaşkanı müdahale edemiyorsa, biz de PFDK’ya müdahale edemiyoruz. Üst kurul Tahkim. Tahkim verilen kararla ilgili düzeltme yaparsa yapar. Benim bir şey söylemem yönlendirme olur” yorumunu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir