Asırlık çınarlar

* Antalya’da yaşayan Alzheimer hastası 107 yaşındaki Güllüzar Turan, geçmişe dair tek hatırladığı Atatürk. Turan, “Atatürk’ü gördüm, ben onu tanıyorum. Hastalandığında oradaydık” diyor.

*Antalya’nın Kepez ilçesinde ailesiyle yaşayan Meryem Koyak da kendini “Cumhuriyet çocuğuyum ben, önceden çiftçiydim dağda taşta gezerdim. Çalışırdım durmazdım. Bayramlarda da bayraklarla cümbür cemaat gezerdik” sözleriyle anlatıyor,

*Nevşehir’de yaşayan 100 yaşındaki Makbule Dalcı da “Atatürk’ü görmeyi çok arzu ederdim ama yanına gidemedim. Şimdi olsa 50 kere yanına gitmiştim. Öyle bir adam unutulmaz” ifadelerini kullandı.

*Siirt’te yaşayan 115 yaşındaki Hazal Sadak, Kurtuluş Savaşı dönemindeki zorlukları duygulanarak anlattı. Cumhuriyet’in ilanına tanıklık eden Sadak, 100. yılı görmekten gururlandığını ifade etti.

*Şırnak’ta yaşayan 103 yaşındaki Kumri Uyar, da Cumhuriyet’in 100. yılına şahitlik ettiği için büyük sevinç yaşadığını söyledi.

*Zonguldaklı 100 yaşındaki Recep Başpınar Cumhuriyet’in ilan edildiği gün büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, “Atatürk’ü görseydim O’na teşekkür etmek isterdim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x