ABD Başkan adayı ünlü aktivist Cornel West’ten Gazze’ye destek açıklaması

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları aralıksız sürüyor. Çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı her geçen gün artarken ABD Başkan adayı ünlü aktivist Cornel West’ten Gazze’ye destek açıklaması geldi.

‘TÜM SÖMÜRÜLENLERİN YANINDAYIZ İŞTE TAM DA BU YÜZDEN ŞU AN GAZZE İLE İLGİLENİYORUZ’

Ezilen ve sömürülen herkesin yanındayız diyen West açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz 400 senedir korkutulmuş, travmatize edilmiş, ezilmiş ve nefret edilmiş insanlarız. Her nesilde aşk savaşçıları ve özgürlük savaşçıları yaratıyoruz. Bu da kim olursa olsun onunla dayanışma içinde olacağımızı gösteriyoruz. Tüm ezilenlerin yanındayız, tüm sömürülenlerin yanındayız işte tam da bu yüzden şu an Gazze ile ilgileniyoruz.

‘BİZ SADECE AHLAKSIZ İSRAİL İŞGALİNDEN NEFRET EDİYORUZ VE TİKSİNİYORUZ’

Çünkü bir soykırım saldırısı gerçekleşiyor 18 bin ölü var 7 bin değerli çocuk ve kimsenin size Filistin’i ve Filistinli bebekleri sevdiğiniz için birilerinden nefret ettiğinizi söylemesine izin vermeyin. O iş böyle işlemiyor. Yahudi kardeşlerimizden nefret etmiyoruz. Biz Yahudi kardeşlerimizden nefret etmiyoruz. Biz sadece ahlaksız İsrail işgalinde nefret ediyoruz ve tiksiniyoruz.

CORNEL WEST, BAŞKANLIĞA ADAY OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

ABD’de akademisyen ve aktivist Cornel West, 2024 başkanlık seçimlerine Halkın Partisinden aday olacağını duyurmuştu. Mesajında kimseden nefret etmediğini söyleyen ve “kenara itilmişleri güçlendirmekten” bahseden West, “Hiçbir siyasi parti Wall Street, Ukrayna, Pentagon ve büyük teknoloji şirketleri hakkında gerçeği söylemek istemiyor” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir