A101’de Satışa Sunulan Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T Modeli Alınır mı? Özellikleri ve Yorumları

30 Kasım 2023 A101 Aldın Aldın kataloğunda yer alan  Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T Akıllı Robot Süpürge özellikleri ve yorumları ile burada! 

Türkiye’nin en büyük perakende market zincirlerinden A101 internete özel Aldın Aldın katalog listeleri yayınlandı. 30 Kasım a101.com.tr internete Özel Aldın Aldın kataloğunda satışa çıkan Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T modelinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız hiç vakit kaybetmeden yukarı kaydırın. 

Bu içerik 01.12.2023 tarihinde oluşturulmuştur, bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre listelenen ürün fiyatlarında değişiklikler olmuş olabilir.

Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.

“Bu içerik marka iş birliği içeriyor olabilir.”

a101.com.tr internete özel aldın aldın fırsatları arasında yer alan Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T Akıllı Robot Süpürge, dikkat çeken ürünlerden biri oldu.

Robot süpürge arayışında olanların binlerce çeşit arasından hangisini alacağına karar verememesini anlıyoruz. Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T Akıllı Robot Süpürge’ de çok merak edildiği için özelliklerine ve kullanıcı yorumlarına bakalım istedik.

Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T, patentli dolaşmayı önleyici ana fırça teknolojisi diğer robot süpürgelere göre farkını gösteren özelliklerinden sadece biri.

Temizlik esnasında karşılaştığımız sorunlar kaçınılmazdır. Örneğin, döner fırçaya dolanan saç ve kıllar, vakumun temizlik kapasitesini düşürür ve kılların kiri gizlemesi kolaylaşır. Evcil hayvanların dökülen tüyleri ise zeminin etkin bir şekilde temizlenmesini zorlaştırır. Ancak S10T, patentli dolaşma önleyici ana fırça teknolojisi ile bu sorunu çözer. Bu teknoloji, döner fırçaya dolanan saç ve kılları otomatik olarak keser ve böylece elle müdahale etmeye gerek kalmaz.

S10T’nin tarak şekilli dişli tasarımı, dolaşan saçları düzleştirir ve daha hızlı keser.

Döner fırçanın etrafında sıkı bir sarılma sağlayarak bıçakların saçları hızlı ve etkin bir biçimde kesmesine olanak tanır. Bu şekilde, dolaşık saç sorunu başarıyla çözülmüş olur. Tarak şekilli dişler, saçların düzgün ve hızlı bir şekilde kesilmesini sağlar, böylece temizlikte hem zaman tasarrufu hem de kolaylık sağlar.

8000Pa yüksek emiş gücü ile vakumlar, zemindeki kalıntı ve kirler derinlemesine temizlenir.

8000Pa’ya varan yüksek emiş kapasitesiyle donatılmış vakumlar, zemindeki en inatçı kalıntı ve kirleri bile derinlemesine temizler. Bu yüksek performanslı robot süpürge, sessiz çalışan, hızlı ve fırçasız bir motorla donatıldığından evcil hayvan tüylerinden büyük toz parçacıklarına kadar her türlü atığı kolaylıkla süpürme yeteneğine sahiptir.

Yeni nesil navigasyon sistemi sayesinde evinizi hızlı bir şekilde haritalar.

Yeni nesil LDS lazer navigasyon sistemine sahip bu robot, evinizin karmaşık ortamını ışığın etkisinden bağımsız bir şekilde 360° dolaşabilir. Bu özellik, S10T’nin ilk temizlik öncesi evinizi hızla haritalamasını mümkün kılar. Yüksek hızlı bilgi işleme ve hızlı haritalama yetenekleri sayesinde, S10T ev temizliğinizi bir üst seviyeye taşıyacaktır.

Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T, zemin temizliği konusunda size üstün bir performans sunar.

250 ml’lik geniş su deposuna sahip bu ürün, geniş mekanlarda bile paspas ihtiyaçlarını karşılar. Büyük evlerin bile kolaylıkla paspaslanabilmesi için tasarlanmıştır. Mikro fiberden üretilmiş büyük mop bezi sayesinde suyu mükemmel bir şekilde emer ve zemini kapsamlı bir şekilde temizler.

Mi Home uygulaması üzerinden kontrol edilebilen 3 farklı su yoğunluk modu evinizin temizliğini kontrol etmenizi sağlar.

Mi Home uygulamasının sunduğu kolaylıkla, günlük temizlik ihtiyaçlarınızı karşılamak artık çok daha basit. Üç farklı su yoğunluğu modu sayesinde, zeminlerinizin ihtiyaç duyduğu hassas temizliği sağlayabilirsiniz. Farklı zemin türleri için ideal olan bu ayarlanabilir su hacmi seçenekleri, paspaslama ihtiyaçlarınızı en üst düzeyde karşılar.

Bir engel tanımayan bu güçlü yapısı, 2 cm’ye kadar olan yüksekliklerdeki engelleri bile başarıyla aşabilme kabiliyetine sahip.

Kendisini zorlu koşullar altında bile kanıtlayabilen bu üstün kabiliyet, her türlü engeli aşmayı mümkün kılar. Herhangi bir engel karşısında dahi durmayan bu robot süpürge, 2 cm’lik yükseklikleri bile kolaylıkla aşarak, engel tanımaz.

Döner fırça, filtre ve çöp kutusu gibi yıkanabilir aksesuarlar, kullanıcı dostu bir özellik sunuyor.

Bu aksesuarların yıkanabilir olması, onların ömrünü uzatır ve sık sık değiştirilme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, hem kullanım kolaylığı sağlar hem de daha uzun vadede maliyete etkin bir çözüm sunar. Aksesuarlar sadece pratik değil, aynı zamanda dayanıklıdır. Bu özellikler, kullanıcıların bu süpürgeyi tercih etmelerinde önemli bir rol oynuyor.

Teknik Özellikleri:

 • Teknoloji: Akıllı Navigasyon

 • Emiş Türü: Yok

 • Kullanım Alanı: Düz Zemin

 • Ağırlık (kg): 3,7

 • Derinlik: 100,3 mm

 • Aşılabilir Engel: 20 mm

 • Siklon Filtre: Var

 • EPA/HEPA Filtre: Var

 • Boy: 345 mm

 • Şarj Süresi: 2,5 Saat

 • Ses Seviyesi (dB): 45

 • Su Tankı Kapasitesi (L): 0.25 lt

 • En: 345 mm

 • Çalışma Süresi: 150 dk

 • Çalışma Modu Sayısı: 3

 • Pil Tipi: Li-ion

 • Toz Kapasitesi: 0. 45 lt

Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T Modeli hakkında genel olarak olumlu yorumlar bulunuyor. İşte bazı kullanıcıların Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T Akıllı Robot Süpürge ile ilgili görüşleri:

Bir kullanıcının yorumu şöyle;

Ürün gelir gelmez kurulumunu yaptım ve haritalandırma işlemi gerçekleştirdim. Haritalandırma işlemini tek seferde tamamladım. Robotun özelliklerinde dünyanın en güçlü çekim gücüne sahip robot yazıyor. 8000 Pa gerçekten ciddi bir oran. Üründe 4 farklı çekim gücü var; sessiz, standart, güçlü ve süper güçlü şeklinde. Sessiz, standart ve süper güçlü modlarını denedim. Hemen süper güçlü çekimi söyleyeyim; 170 m2 evim var, 4+1 ve bir de mutfak yani toplamda 6 oda şeklinde ve bir de arada hol var, toplamda 7 oda diyebiliriz. Süper güçlü modda sadece 1 oda açıkta kaldı, şarj için geri döndü yani tek şarjla ortalama süper modda 6 odayı pırıl pırıl yaptı. Daha önce kullandığım mop pro 2 modelinde normal modda bu evi 3 defada ancak bitiriyordu, performans bakımından gerçekten çok beğendim. Paspas modunu da denedim, tam su haznesi ile evin tamamını hem sil hem süpür yaptım, evin tamamını bitirdiğinde su haznesinde hala çeyrek su vardı ve evim büyük bir ev, parkeleri ve fayansları sulu ve lekeli bırakmadı, tertemiz sildi. Bu kılları toplayan rulosunu bıçaklı bir sistem yapmışlar, o da sanırım çok etkili. Bir gün önce evimi dip köşe temizledim, bugün yeni robotumu denedim, çıkan tozu görmeyin yani :)Sonuç:Bu robotu öneririm, indirimde aldım ve memnunum. Fakat oturma odamda standın yerini değiştirdim, koltuğun yerini değiştirdim, robotun kafası karıştı, bulamadı standı çünkü odayı tamamen değiştirmiştim. Bulamayınca sonradan fark ettim durumu, resetleme yaptım (üst 2 tuşa basılı tuttum) sonra gidip standını buldu. Hani böyle bir işlem yapacak arkadaşlar iyi bilsinler, standı sabit yerde tanımlıyor, yer değiştirirseniz kafası karışıyor çünkü o alan için haritasını ayarlıyor, bilginiz olsun.

Bir diğer kullanıcının yorumu ise şöyle;

Ürünün içinden çıkan QR kodla kolayca kurulum yapıyorsunuz, Mi Home aplikasyonunu paylaşarak kullanıcı ekleyip 23 telefondan da kullanabiliyorsunuz, ben eşimi ekledim. İlk önce tüm kapılar açık olarak tüm evi haritalandırın. Şarj istasyonunu sabit bir yere koyup, yerini değiştirmeyin. Sonra odaları ve halıları tanımladım, ilk kullanımda mutlaka refakat edip, yasaklı bölge tanımlamaları yapın. Engel tanımlaması mükemmel, eşyalara ön ve üst sensörlerle pek dokunmuyor. Çekiş gücü çok iyi, çekiş gücünü 4 farklı modda siz aplikasyondan ayarlayabiliyorsunuz. Sessiz mod da var, gece kullanımınıza uygun. Standart ve güçlü mod gayet yeterli çekim sağlıyor. Cihazın karşılaştırdığım diğer robot süpürgelerden farklı ve ayırt edici özelliği olan 8000 Pa çekim sağlayan turbo modu da var. Bu mod kirli dökülmüş her şeyi emiyor. Cihazı günlük istediğiniz saat ve modlarda ayarlayabiliyorsunuz. Cihazın sadece süpürme, süpürme + silme ve sadece silme ayarları var. Süpürme ayarında halıları ıslatmıyor, halıları kolayca tanımlayabiliyorsunuz, o yüzden diğer Roborock ürünlerdeki mop kaldırmaya hiç gerek kalmıyor, isterseniz mopu da kolayca çıkarabilirsiniz. Mop silmede az, orta, yoğun olarak 3 farklı su damlatma modu var. Genelde mutfak ve banyo yoğun, parkeler orta olarak kullanım daha iyi oluyor. Tek veya oda grupları olarak günlük veya haftalık planları aplikasyondan kolayca yapılıyor. Uzaktan kumanda modu ile isterseniz manuel süpürme de yapılabiliyor, ama en iyisi günlük program yapıp cihazın 23 güne bir çöp haznesini boşaltmak. Çöp haznesi pratik, cihaz şarjda iken önde duruyor. Kolayca çıkıyor, hepa filtre var, süpürge toplayıcıdaki özel tasarım bıçaklar kılları dolamadan çekmeyi sağlıyor. Satın almadan yorumlarda kılları parçalayıp almadığı, parkeleri çizdiği gibi yorumlar açıkçası beni endişelendirdi fakat bir haftalık kullanımda böyle bir problem görmedim. Fiyatın artacağını tahmin ettiğim Xiaomi’nin mühendislik dehası bir ürün.

Bir diğer kullanıcı yorumu ise şöyle;

Çok araştırarak aldık, çalışanlar için büyük yardımcı gerçekten. Emiş gücü mükemmel. Saçları keserek içine aldı o yüzden fırçasına dolanma gibi bir şey olmuyor, sadece mutfak ve küçücük holde çıkan pislik çok fazla. Yere keten tohumunu döktüm, hepsini çekti.

Aradığınız robot süpürgenin Xiaomi Mi Robot Vacuum S10T olduğuna karar verdiyseniz, dilerseniz Amazon güvencesiyle buradan, Hepsiburada güvencesiyle de buradan alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir